Μύρισε Χριστούγεννα!

Τις τελευταίες μέρες πριν τις διακοπές των Χριστουγέννων μπήκαμε σε γιορτινό κλίμα!

Οι μαθητές της Α’ και Β’ τάξης μας παρουσίασαν την υπέροχη παράσταση «Μουσικά Χριστούγεννα» υπό την καθοδήγηση των δασκάλων τους, κ. Βασίλη Γεωργόπουλου και κ. Βασιλικής Λιάπη και τη μουσική επιμέλεια της μουσικού μας, κ. Φιλίας Πομόνη.

Το σχολείο μας μεταμορφώθηκε, εξάλλου, σε χριστουγεννιάτικο χωριό που φιλοξένησε πλήθος παιχνιδιών!

Μάντεψε τι έχει μέσα η κάλτσα του Άι-Βασίλη!
Το ‘χω στο κεφάλι!
Τα κέρατα του Ρούντολφ
Ψάρεψε μπαστουνάκια!

Εκτός όμως από τα παραπάνω, είδαμε ταινίες, κάναμε πολλές χριστουγεννιάτικες κατασκευές και ζωγραφιές, φτιάξαμε μπισκότα, τραγουδήσαμε τα κάλαντα…

Και, φυσικά, δε θα έλειπε η επίσκεψη του Άι-Βασίλη!!! Ευχαριστούμε τον Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων για τη διανομή των δώρων σε όλα τα παιδιά του σχολείου!

Ετικέτες , , , , .Προσθέστε στους σελιδοδείκτες το μόνιμο σύνδεσμο.